125 – One Shall Rise část 2.

Ač je to k jejich poslednímu setkání téměř nemožné, Megatron se chce spojit, aby mohli společně porazit Unicrona. Nyní mají obě frakce stejného nepřítele. Megatron tedy navrhne příměří na dobu, dokud jejich společná mise neskončí, potom Megatron hodlá ovládnou planetu po svém. Navíc Megatron je jediný, kdo je může dovést až k Unicronovi, protože máv sobě temný energon. Optimus zase jako jediný může Unicrona zastavit, protože v sobě nosí Matrix vůdcovství, vědění Primů.

Autoboti se stahují na základnu, aby věc probrali, zatím Megatron zaměstnává Unicronovi zpodobeniny. Ratchet s něčím takovým zásadně nesouhlasí, ale nakonec se sám Optimus rozhodne, že pro záchranu lidstva musí se spojenectvím souhlasit. Arcee, Bulkhead a Bumlebee se k němu přidávají, za své lidské přátele. Megatron je tedy pozván na základnu, přitom se všichni lidé mají schovat, ale Rafael vyběhne ven, aby se podíval do optik toho, kvůli kterému přišel do styku s temným energonem. Megatron poté předá Ratchetovi souřadnice do Unicronovi jiskry, Optimus mezitím požádá Jacka, aby mu něco pohlídal, než se vrátí, Jack od něj dostane cybertronský klíč k pozemnímu mostu. Optimus mu to vysvětlí tak, že podle něj za poslední dobu, co tu je dospěl a nyní je schopen převzít zodpovědnost. Jack klíč přijme a řekne Optimovi, že ho nezklame.

Most se otevře a všichni Autoboti včetně Megatrona do něj vstoupí. Ocitnou se uvnitř Unicrona a vydají se na cestu k jeho jiskře. Unicron o jejich přítomnosti už ovšem ví.