123 – One Shall Fall

V úmluvě Primů bylo napsáno: “V momentě kdy čtyřicet sedm planet, bude v linii, věčný konflikt vyvrcholí, ve světě, stvořeném z chaosu. A slabí zahynou ve stínu rostoucí temnoty.“ Autoboti si mysleli, že předci hovořili o Cybertronu, ale vzhledem k nedávným událostem, které se událi po příchodu Megatrona, je jasné, že proroctví mluvilo o Zemi. Optimus si, ale spíše dělá starosti o ty, kteří věří, že proroctví hovoří o nich. Jelikož Megatron se prohlašuje za rostoucí temnotu z proroctví.

Netrvá to dlouho a agent Fowler ukazuje Autobotům seznam věcí, které Decepticoni ukradli. Optimovi ihned dojde, že staví nový vesmírný most. Zbývá jim poslední součástka, a tak se Autoboti dostávají co nejrychleji k místu, kde už Decepticoni útočí na vojenskou základnu, aby zdroj energie dostali. Ratchet tedy kontaktuje Bumblebeeho, aby šel ostatní na pomoc. Bumblebee, ale není sám, veze sebou i Rafa se kterým chtěl vyzkoušet jeho nový automobil na ovládání. Než ovšem stačí Bumblebee Rafa vysadit, napadne je Megatron a střelí po nich. Bumblebee se po chvíli ze střely vzpamatuje, hůř je ovšem na tom Rafael.

Megatron dorazí na místo, to už se povede Autobotům dorazit posledního Vehicona a zabránit jim k ukradení zdroje energie. Optimus se snaží Megatrona svézt z jeho plánů ohledně proroctví, ale to už dorazí Bumlebee s vážně raněným Rafaelem. Optimus zavelí ústup na základnu, ale když jim Megatron nevěnuje pozornost a čeká, až ho vyzvedne loď, povede se Optimovi a Bulkheadovi nalodit na trup lodi. Ratchet mezitím zjišťuje, že nemůže Rafaele opravit, takže Jack zavolá svou matku, aby jim přijela na pomoc. Optimovi se povede s Bulkheadem dostat ke zdroji energie a Optimus pošle Bulkheada samotného na základnu, sám zůstává se slovy, že musí Megatrona zničit.

June kontroluje Rafaelův stav a chce ho převést do nemocnice s něčím takovým Ratchet nesouhlasí, protože lidští doktoři by si s tím neuměli poradit. Potom mu, ale dojde, proč je Rafův stav tak vážný, byl zasažen temným energonem, už ví, jak ho vyléčit. Megatron, slyšíc opět v hlavě myšlenky Unicrona se vydal k hoře ze svého vidění, když ho kontaktuje Optimus, že na něj čeká. Optimus si mezitím probíjí cestu lodí, když Megatron přikáže, aby otevřeli most k němu, aby se se svým sokem vypořádal sám.

Ratchet díky energonu, který odebral Bumlebeemu, se podaří uzdravit Rafaela. Mezitím Optimus a Megatron bojují na život a na smrt. Optimovi se nakonec podaří Megatrona srazit k zemi a je rozhodnutý ukončit jeho život, když náhle vybouchne sopka a Megatron zastaví Optimovu čepel. To už Arcee kárá Bulkheada, že nechal Optima samotného, ten se brání, že neměl na vybranou. Ratchet mezitím zjistí Optimovu polohu a je velmi zděšen z toho, co na obrazovce vidí, aniž by něco vysvětlil, pošle ostatní pro Optima. Tentokrát je to Megatron, který Optima srazil k zemi. Vybuchující sopka nad nimi, ovšem nechrlí lávu, ale temný energon, to už ale Megatron pozvedá čepel, aby ukončil jeho život.