121 – T.M.I.

Miko s Bulkheadem sledují na základně show moster trucků, zatímco jsou všichni Autoboti na misi za hledáním starověkého válce ze Cybertronu. Obsahujícího znalosti ze zlatého věku Cybertronu. Bulkhead je ovšem povolán do akce, protože se tam objevili i Decepticoni. Jakmile Bulkhead odejde, využije Miko příležitosti a proběhne mostem za Bulkheadem. Dostane se na bitevní pole, kde se Autoboti snaží setřást Decepticony a přitom je držet dál od válce.

Miko se povede dostat k válci a zavolá Ratchetovi, aby jí otevřel most, aby válec mohli dostat na základnu. Ale most se otevře daleko od válce a Miko se rozhodne ho tam sama odtáhnout, je pro ni ale příliš těžký, a tak se ho pokusí odvalit tím, že do něj kopne. Jakmile do něj narazí, začne se s válcem něco dít, toho si všimne Bulkhead a v domnění, že je Miko v nebezpečí, jí chce jít na pomoc. Ovšem Breakdown ho srazí k zemi a Bulkhead dostane zásah od válce do hlavy. Decepticoni se potom zmocní válce a utečou pryč. Později na základně Ratchet zjišťuje Bulkheadův stav, zdá se být v pořádku, ale nikdo netuší, co se stalo s informacemi z válce. Jakmile Miko narazila do válce, válec automaticky vypustil proud informací pryč do vesmíru, jelikož vycítil nepřítele, tedy někoho jiného, než Cybertroňana.

Na Decepticonské lodi mezitím zjišťují, že válec je prázdný, Decepticonům ihned dojde, že informace museli přejít do Bulkheadovi hlavy. Na základně ukazuje Miko Ratchetovi, co Bulkhead dělá, ten píše na pilíře podivné vzorce. Ratchet si uvědomí, že to je vzorec na syntetický energon a při skenování Bulkheadova mozku zjistí, že živoucí informace prostoupili do jeho mozku. Bulkhead se tedy dá do psaní dalších vzorců, ovšem Ratchet si začne uvědomovat, že živoucí informace, místo toho, aby se vstřebaly, se dostávají do dalších částí Bulkheadova mozku. Až Bulkhead dokončí vzorec, nebude si už nic pamatovat ze svého života. Optimus se tedy rozhodne, domluvit s Megatronem, aby jim dal prázdný válec, a oni se pokusí dostat informace z Bulkheadovi hlavy zpátky do válce, vytvoří tedy stopu a počkají si na Megatrona, který brzy dorazí.

Miko, která si uvědomí, že Bulkhead zapomíná, se s tím nemůže smířit. A tak se rozhodne, že mu připomene, jejich život a vezme ho na místo, kde se pořádá show mosters trucků. Megatron se mezitím rozhoduje, zda Autobotům válec předat, když ho kontaktuje Knock Out, že našli Bulkheadův signál. Megatron jim tedy přikáže donést mu Bulkhaedovu hlavu, potom zavelí útok na Autoboty. Miko se snaží, aby si Bulkhead vzpomněl, ale toho nezajímá nic jiného, než jeho vzorec. To už je, ale najdou Knock Out s Breakdownem a Miko donutí Bulkheada utéci a schovat se mezi auty na monsters track. Decepticoni jim ruší signál a Miko se nemůže dovolat na základnu. To už Knock Out narazí na Bulkheada, který mu pomaluje lak svými vzorci a tím Knock Outa naštve. Breakdown ho srazí k zemi a Knock Out mu chce uříznout hlavu. Miko se ho pokusí zastavit, ale místo toho narazí do Bulkheadovi hlavy, živoucí informace opět v domnění, že se jich chce zmocnit nepřítel, se vystřelí z Bulkheadovi hlavy pryč do vesmíru.

Naštěstí Autoboti dorazí na jejich souřadnice a Breakdownovi s Knock Outem nezbývá nic jiného, než utéci. Bulkhead se ovšem ne a ne probudit, je možné, že živoucí informace odnesli do vesmíru i jeho mysl. Miko se z toho všeho viní, ale Ratchet jí povzbudí slovy, že možná bude stačit povědomá věc a Bulkhead si na vše vzpomene. Miko tedy vezme svou kytaru a zahraje na ní tón, zvuk se nese místnosti a opravdu Bulkhead se probudí, pamatujíc si na vše a všechny.