119 – Rock Bottom

Miko a Jack, čekají před opuštěným dolem na Arcee a Bulkheada, přitom si Miko stěžuje, že by teď ráda byla na rockovém koncertu. Arcee s Bulkheadem se vrátí zpátky a musí konstatovat, že nalezly slabé známky energonu. Ač je to nepravděpodobné, protože Decepticoni neodejdou z dolu, dokud ho celý nevytěží. To už Miko vběhne do dolu a všichni jsou nuceni jít za ní. O chvíli později přistane před dolem Megatron se Starscreamem.

Bulkhead nalezne Miko, která zkouší akustiku v dole. Bulkhead se chce spojit s Arcee, ale nerostné složení dolů brání v signálu. Mezitím dojdou Megatron se Starscreamem k těžebním strojům, které tu už dávno neměli být, protože důl byl přeci vytěžen. Starscream se vymlouvá, že převoz měl na starosti Soundwave. Ale Megatrona jeho lži a výmluvy už nebaví a vyrve z kamene kus energonu. Následně potom poví Starscreamovi, že ví o tom, že falšoval záznamy a ukrýval si energon pro vlastní potřeby. Také ví, že mu vzal kus temného energonu, kterým se snažil oživit svého nemrtvého vojáka a přišel přitom o ruku. Megatrona už totiž nebaví Starscreamova předvídatelnost, a tak se ho rozhodne zabít.

Arcee s Jackem náhodou přijdou na místo, kde je i Megatron se Starscreamem. Ti si jich ovšem všimnou. Megatron se tedy zaměří na ty dva a nechá Starscreama být, ten se dá na útěk, ale Megatron za ním vystřelí. Toho využije Arcee a začne střílet po Megatronovi, jeho střely, ale zasáhnou strop dolu a ten se začne hroutit a zasype všechny, kteří se v něm nacházeli. Jako první se vyhrabe Jack, který ale nemůže najít nikoho ze své skupiny. Nakonec objeví jeden z Decepticonských těžebních strojů a vyjede s ním zachránit ostatní.

Bulkhead s Miko jsou zasypání v jednom z prostorů dolu. Bulkhead je, ale nemůže odtamtud dostat, protože nad hlavou drží strop, který by se jinak na ně zřítil. Miko se tedy pustí do odklízení kamení. Starscreamovi se jako jedinému podaří vyhrabat se z dolu. S posměšky na svého pána odchází pryč, ale uvědomí si, že by se z toho Megatron mohl dostat a vina by padla opět na něj. Jack se provrtává dál, když najednou narazí na jednoho uvízlého, Megatrona, ten ho vyzívá, aby nepromarnil šanci a dodělal ho, ale Jack se otočí a jede pryč. Vyčerpaná Miko s Bulkheadem, který též už ztrácí síly, si uvědomí, že slyší podivný zvuk a domnívají se, že patří Arcee a Jackovi. Miko tedy pomocí kamene, začne vydávat signál, aby k nim přilákala záchranu.

Ale místo Arcee se objeví Starscream, který se domníval, že nalezl Megatrona. Ihned využije situace a chce chytit Miko, ale Bulkhead mu v tom zabrání. To už se, ale objeví Jack a povede se mu Miko dostat ven dřív, než se Starscream stačí vzpamatovat. Ten potom obrátí pozornost k Bulkheadeovi, kterého chce využít, aby mu vykopal Megatrona a mohl mu ho potom předhodit. To už se, ale objeví Arcee a donutí Starscreama držet strop, aby mohl Bulkhead s nimi odejít.

Všichni vyjedou ven z dolu a přemítají, zda mají cony dorazit nebo ne, nakonec odcházejí pryč s tím, že Optimus by je takto nedodělal. Starscream držíc strop náhle spatří Megatrona, kterému se podařilo samotnému vyhrabat se z kamení. Starscream se ho z posledních sil snaží přesvědčit, že se pro něj vrátil a aby s ním měl slitování.