117 – Crisscross

MECH hledá v lese signál Decepticona, kterého chtějí dostat živého. Netuší, že jde o Airachnid, která všechny vojáky chytí do sítě a nakonec chytí i Silase, kterému nabídne obchod, za jeho život, jí najde Arcee a Jacka.

Jack se vrací s Arcee pozdě domů, přičemž je nachytán svou matkou, která mu vyhubuje, protože kvůli motorce zanedbává práci i školu a nakonec mu zakáže jezdit několik týdnů na motorce. Arcee ovšem nemůže zůstat zavřená v jejich garáži, a tak slíbí Jackovi, že se vždycky vrátí večer do garáže, aby Jack neměl problémy.

Další den, Jack odjíždí z práce na kole, když mu volá matka, že dorazí dnes dřív domů, aby mu udělala večeři. Jack se tedy rychle spojí s Arcee, zda je už v garáži, Arcee je, ale nezprázdněna, ovšem slíbí, že se do garáže dostane. Když ale Jack dorazí domů, už jeho matka vyšiluje, protože motorka v garáži není, Jack jí ale ukazuje, že už motorka v garáži je, protože v té chvíli se Arcee přenesla mostem do garáže. To už je jeho matce podezřelé a žádá vysvětlení. Jack, kterému se už příčí jí lhát, jí tedy řekne celou pravdu o tom, že Arcee je robot z jiné planety a chce jí to dokázat, ale Arcee se na Jackovu žádost netransformuje. June si jeho slova vyloží tak, že je nejspíš členem sci-fi kroužku a odjíždí zpět do práce s tím, že si ještě promluví později.

Airachnid za pomoci Silase objeví z její černé schránky záznam, na kterém je Jack. Silas projede jeho fotku databází a narazí na sociální síť, kde je o Jackovi vše. June končí směna a chce jet domů, když jí přepadnou vojáci MECHu a unesou jí. Jack dojede domů, ale jeho matka ještě nedorazila. Arcee ho informuje, že tu má balíček, když ho Jack otevře, vypadne z něj vysílačka, ze které se ozve Silas s tím, že mu jeho matku vydá, ale musí se dostavit na souřadnice. Arcee se pokusí zkontaktovat Autoboty, ale signál z vysílačky jí zapříčiní bolest hlavy. Oba dva se tedy vydávají na souřadnice do provizorní MECH základny.

MECH zkratuje Arcee a Airachnid dává Jackovi čas, do blížící se půlnoci, najít a zachránit svou matku. Jack chce pomoci od Silase, ale ten ho ignoruje, a tak se Jack rozeběhne hledat svou mámu. Zatímco se Airachnid baví, Silas dá rozkazy Arcee rozebrat, protože tuší od Airachnid podraz. Jack nakonec nalezne svou matku, ale nestačí jí osvobodit. June se mezitím vzpamatuje a uvědomuje si, že Jack mluvil ohledně obřích robotů pravdu. To už se, ale Airachnid připravuje, aby si užila své mučení na ní.

Arcee se stačí probrat dříve, než jí MECH vezme jiskru a jede Jackovi na pomoc. Bojuje s Airachnid a nakonec jim na pomoc přichází agent Fowler, kterého Jack zavolal díky Silasově vysílačce, kterou mu sebral. Airachnid si, ale naskenuje Fowlerův vrtulník a uletí pryč. Všechno tohle sleduje Silas, který vidí, jak se Transformeři skenují mód, který na sebe chtějí vzít. Fowler se snaží namluvit June, že Jack mu pomáhal v kanceláři, ale June mu na to neskočí, protože toho viděla dost. Fowler se mezitím dozvídá, že MECH zmizel.

Jack představuje Arcee své matce, která jí děkuje za záchranu. Jack poté navrhuje, že je načase, aby vzal svou matku na projížďku. Vezme jí do tajné Autobotí základny, aby poznala, jeho sci-fi kroužek Autobotů.