116 – Operation Breakdown

Bulkhead a Breakdown spolu bojují ve vyklizené oblasti. Breakdownovi se podaří Bulkheada porazit, ale než ho stačí dodělat, někdo ho zkratuje. Bulkhead omdlí a už nevidí skupinu MECH, která se rozhodne odvést Breakdowna.

Bulkhead později na základně vypráví, že Breakdown po jejich boji zmizel. Myslel si tedy, že mu poslali na pomoci agenta Fowlera, ten ho ale vyvádí z omylu. Brzy všichni zjistí, že ten kdo unesl Breakdowna, byl MECH. Na Deceticonské bitevní lodi oznamuje Starscream Megatronovi, že Breakdown byl zajat lidmi a navrhuje tedy, že ho půjdou zachránit. Megatron to nepovolí s tím, že pokud se Breakdown nechal zajmout něčím menším, než je on sám, ať se z toho sám také dostane.

Breakdown se probouzí v MECH základně. Snaží se osvobodit, ale je to marné. Silas ho informuje o tom, že ho hodlají prozkoumat až do posledního šroubku, což zřejmě nepřežije, následně potom ho vědci MECHu začnou otevírat. Optimus mezitím na základně konstatuje, že musí jít Breakdowna zachránit, protože Megatron ho zachránit nepůjde a oni nesmí dovolit, aby cybertronská technologie padla do rukou MECHU. Bulkhead jako jediný nesouhlasí a nakonec zůstává na základně.

Autoboti se mostem přenesou do opuštěného města a hledají signál Breakdowna. Miko mezitím přesvědčí Bulkheada, že pokud Breakdowna nezachrání, už se s ním nikdy nebude moci vyrovnat. Bulkhead se tedy mostem přenese do města, načež se rozjede po stopách pneumatik, které ho dovedou na základnu MECHu. Autoboti objeví energonový signál a naleznou Breakdownovo oko, které mu MECH vyvrtal. Ratchet se na něj napojí, přičemž zjistí, že ho Silas propojil na obě strany, nyní se Optimus a Silas setkávají podruhé. Ovšem Silas na ně přichystal past, v podobě bomby, před kterou stačí Autoboti naštěstí prchnout včas.

Na základnu MECHu už ovšem dorazí Bulkhead a podaří se mu Breakdowna zachránit, oba dva po východu ze základny jsou ovšem napadnuti od MECHu, kteří je chtějí zničit. Breakdown a Bulkhead tedy musí spolupracovat, načež Breakdown zachrání Bulkheada před paprskem, který na něj MECH namířil. Ovšem MECH se brzy stáhne, protože si všiml signálů, které k nim přichází. Místo Autobotů, které zavolal Bulkhead přichází Decepticoni v podobě Starscreama a Vehiconů.

Breakdown je tedy nucen Bulkheada zneškodnit, ale nakonec se Bulkheadovi povede zneškodnit Decepticony, kteří potom prchají, protože k nim míří i zbylí Autoboti. Optimus potom říká Bulkheadovi, že překonal sám sebe, když se rozhodl pomoci svému nepříteli. Ještě než Breakdown dorazí na loď, je zastaven Starscreamem, který mu zdůrazňuje, že mu dluží službu, za dnešní záchranu, kterou by neměl před Megatronem zmiňovat. Tou službou bude připojení se k němu, až se bude rozhodovat mezi ním a Megatronem.