115 – Shadowzone

Starscream zřízený od Megatrona se probouzí na ošetřovně, kde ho Megatron upozorňuje, že se jejich pozice, již nikdy nezmění. Starscream poté i přes nevoli Knock Outa, protože ještě se plně nezotavil, z ošetřovny odchází. Dojde si pro svůj kousek temného energonu, který vyrval z těla Megatrona. Má s ním vlastní plán, jak získat moc a opět se stát lordem.

Autoboti zachytí stopu temného energonu, která míří na místo, kde je pohřbený Skyquake. Autoboti v domnění, že jde o Megatrona, se tam hned vypraví. Miko, která je slyšela se rozeběhne do mostu za nimi, ovšem Jack a Rafael jdou hned za ní, aby jí zastavili. Miko vyšplhá na kameny, aby měla dobrý výhled na zombie, kterou si chce vyfotit, Jack a Raf, jdou s ní, přičemž Miko zjistí, že jí mobil vypadnul na základně.

Autoboti mezitím zjišťují, že mají co dočinění se Starscreamem, ten použil kus temného energonu na oživení Skyquaka a druhý kus si strčil do hrudi. Cítí se být nyní neporazitelný a dá se s Autoboty do boje, ovšem po Optimově střele mu upadne ruka a on je nucen se schovat. Autoboti se blíží, ale Skyquake stále ještě nepovstal, Starscream si tedy zavolá o nouzový most. To už Autoboti zjistí, že s nimi prošly i děti a zavolají Arcee o most pro ně. V té chvíli se objeví dva mosty, do jednoho skočí Starscream a Ratchet pošle rychle děti do druhého. Ovšem dva mosty, tak blízko sebe se přetíží a vyvolají výbuch.

Když se Autoboti a děti vzpamatují z výbuchu, zjišťují děti, že Autoboti se chovají podivně, úplně je ignorují, ač děti na ně mluví. Potom Bulkhead projde skrz Miko a děti si uvědomí, že je něco špatně, Raf potom zjistí, že uvízly v zóně stínů. Ovšem nejsou tam sami, protože Skyquake, jako zombie se probudil a jde po nich. Dětem nezbude nic jiného, než utíkat.

Knock Out na ošetřovně zjišťuje, jak mohla Starscreamovi upadnou ruka, ten se vymlouvá a chce, aby ho Knock Out hned opravil. Autoboti na základně zjišťují, kam se mohly děti přenést. Bulkhead zavolá Miko, ale ostatní zjistí, že její mobil zůstal na základně. Arcee se tedy spojí s Jackem, ale ani jeden se neslyší. Jacka napadne poslat na Miko mobil zprávu pro Autoboty. Ovšem to už je opět Skyquake dohání a oni musí utíkat dál.

Při útěku děti zjišťují, že se pohybují v kruhu. Ovšem potom narazí na Starscreamovu ruku, napadne je tedy, použít střelu na zombie. Podaří se jim vystřelit a Skyquakovi upadne ruka, která je mnohem rychlejší, než on sám a dá se do pronásledovaní dětí. Starscreama na ošetřovně probere temný energon, který začne pulzovat, z toho Starscream vyvodí, že Skyquake žije, ihned se tedy vypraví zpátky k jeho hrobu. Autoboti si konečně všimnou, že na Miko mobil přišla zpráva a Ratchet se pokusí najít signál mobilu, přičemž zjistí, že zpráva byla odeslaná ze stejného místa a dojde mu, že děti se musí nacházet v jiné dimenzi.

Starscream se dostane na místo a hledá Skyquaka, děti které stále utíkají před Skyquakovou rukou se zastaví a přemítají, co mají dělat dál. V té chvíli se před nimi objeví most, který by je měl dostat z této dimenze. Nakonec do něj skočí, čímž se dostanou zpátky do své dimenze, ovšem projde s nimi i Skyquakova ruka, která hned zaútočí na Starscreama. To už se objeví i Autoboti a Starscream je nucen se stáhnout.

Na základně se Miko omlouvá, že to byla její chyba, ovšem všechny ujišťuje, že už nepotřebuje vyfotit zombie, protože ho má vyfotografovaného v paměti. Starscream opět na ošetřovně si nechává konečně dát novou ruku, jelikož svojí starou nenašel. V zóně stínů, nachází Skyquake Starscreamovu ruku, ale je pro něj malá, takže jí odhodí a jde dál.