109 – Convoy

Agent Fowler, volá na Autobotí základnu, protože ho právě sestřelili Decepticoni. Na palubě stíhačky, má velice nestabilní zařízení, známé pod zkratkou “Dingus“. Kdyby se poškodil, radiace by ihned zamořila nejbližší okolí a nesla se dál, po Americe.

Jelikož je zařízení nestabilní, nehodlají Autoboti riskovat převozem přes pozemní most a rozhodnou se ho převést v přívěsu, Optimova alt móde. Vydají se ihned na cestu, zatímco je Ratchet s dětmi sleduje ze základny. Brzy na to, si Fowler všimne aut a vrtulníku, který ho sestřelil, tedy Decepticoni. Ale Ratchet nevidí, žádné signály Decepticonů a hádá, že jsou maskovaní. Ale brzy se ukáže, že za tímto útokem nestojí Decepticoni, ale lidé.

Tajná organizace MECH, prahnoucí po nejnovější technologii, vedena mužem jménem Silas, který chce “Dingus“ získat za každou cenu. Autoboti se snaží, stále v přestrojení, ujet vojákům MECHU, ale ti jsou jim stále na stopě. Navíc kromě MECHU na ně zaútočí i Deceticoni, kteří zachytili vysílání. Otpimův přívěs, kde vezl “Dingus“ vybouchne, ale radiace se šířit nezačala, protože Autoboti najeli do tunelu a naložili zařízení do vlaku, kde je pod dohledem vojáků.

Silasovi to ovšem brzy dojde, ale nejdřív se pokochá pohledem na nové tvory, novou technologii, která ho začne zajímat. Potom se rozhodne, vyzvednou “Dingus“ a tak odlétá chytit vlak. Autoboti jsou zaneprázdnění Decepticony a Optimus je shozen jedním z nich ze srázu, kde zůstane ležet.

Miko a Jack, se dostanou do vlaku, který už stačil MECH obsadit a jsou rozhodnuti zabránit krádeži “Dinguse“. Když Silas zjistí, že jim je v patách Optimus, zavelí ústup, ale stačí zničit koleje, než uletí. Optimus se, ale dostane k vlaku včas a zastaví ho, takže se nikomu nic nestane. Optimus si uvědomí, že tento svět má i své Decepticony v lidské kůži a ví, že získali nového nepřítele.