108 – Con Job

Autobotí základna zachytí na oběžné dráze, Autobotí signál. Optimus je, ale i tak obezřetný, ale Bulkhead, Autobota v lodi, pozná po hlase. Je to Wheeljack, jeho nejlepší přítel, člen elitní skupiny Wreckerů, se kterými Bulkhead dřív pracoval. Wheeljack nakonec dostane souřadnice přistání, kde ho vyzvednou mostem.

Vysílání ovšem zachytí i Decepticoni a Starscreama napadne, jak se dostat na základnu Autobotů. Povolá Makeshifta a Soundwave ho začne přetransformovávat.

Wheeljackova loď, je po vstupu na Zemi napadena Decepticonskou letkou a loď havaruje. Celý Wheeljackův souboj sleduje Starscream, který je velmi netrpělivý, aby vše stihli, než se objeví Autoboti. Ti dorazí ve chvíli, kdy Wheeljack vyřídí všechny Decepticony. Poté se všichni vrátí na základnu, kde se začne slavit na Wheeljakovu počest.

Mezitím na Decepticonské lodi nemají, žádný Makeshiftův signál. Starscream se Soundwavem dojdou do vězení, kde je uvězněn pravý Wheeljack. Starscream ho seznámí se svým plánem. Hned jak jim Makeshift sdělí polohu základny, pošle tam jednotku Vehiconů, aby všechny zabili.

Zatímco Bulkhead je u vytržení a vypráví dětem příběhy Wreckerů, Wheeljack/Makeshift je zamlklý a zatím trpělivě vyčkává. Než Ratchet dokončí defragmentaci mostu, který stále ještě pamatuje řádění Scrapletů.

Mezitím na Decepticonské lodi se podaří Wheeljakovi, dostat se z vězení. Bulkhead, který začíná mít pochybnosti, Makeshifta vyzve, aby vyprávěl příběh o jedné jejich společné bitvě. Makeshift tedy po chvíli příběh poví, načež ho Bulkhead obviní, protože on v té bitvě nebyl. Než ostatní stačí zareagovat, Makeshift si vezme, jako rukojmí Miko a otevře most na Decepticonskou loď, kde mezitím bojuje Wheeljack s Vehicony. Než stačí Makeshift s Miko zmizet v mostě, objeví se na základně Wheeljack a Ratchet most zavře, než se k nim dostanou Vehiconi.

Wheeljack následně v souboji Makeshifta porazí a Bulkhead ho vhodí do mostu. Než ovšem sdělí souřadnice základny, objeví na něm Starscream bombu a uteče z lodi pryč, o chvíli později Makeshift exploduje.
Wheeljack má vesmírnou loď už opravenou, a tak se rozhodne jít dál svou cestou.