107 – Scrapheap

Bulkhead a Bumblebee dělají průzkum v Arktidě, když naleznou podivnou zamrzlou kapsli. Vezmou ji sebou na základnu, kde počkají, než rozmrzne, aby mohli prokoumat její obsah.

Je sobota, a tak jsou na základně i děti, z čehož není Ratchet nijak nadšený. Arcee a Optimus odcházejí na další průzkum Arktidy, ale jakmile odejdou, porouchá se něco v ovládání mostu. Takže Ratchet povolá Bulkheada a Bumbleeho na pomoc, aby mohl pozemní most opravit.

Miko s Jackem, se pustí do hraní videoher a Raf, se vydá na cestu základnou, když najednou objeví podivného tvora. Na základně začne vypadávat proud a Ratchet už zjišťuje, že není něco v pořádku, ale netuší, co to způsobilo. To už jim všem Raf ukazuje, co našel.

Autoboti ihned v tvorovy poznají Scrapleta, nejhorší havěť, co se kdy plazila po Cybertronu, živící se živým kovem. Děti tomu, ale nemohou uvěřit, kvůli Screapletovo velikosti, ovšem jakmile se Scraplet probudí, ihned zaútočí na Bumbleeho. Raf nakonec Scrapleta umlátí. To už Ratchet chápe, kde se tu Scrapleti vzali, z kapsle, co našli v Arktidě.

V Arktidě, už Optimus a Arcee zjišťují, že jim blikají senzory proti chladu, chtějí požádat o most, ale základna se jim neozývá. Jediný způsob, jak opravit most, je nejdříve zničit Scraplety. Takže se Miko s Bulkheadem a Raf a Bumblebeem vydávají na průzkum základnou, zatímco Jack hlídá Ratchetovi záda, při opravování mostu. Scrapleti je i tak napadnou a nebít pomoci dětí, skončili by Autoboti špatně.

Arcee s Optimem se mezitím uchýlí do ústraní a čekají, až pro ně Ratchet pošle most. Ratchetovi později dojde, že musí někde unikat energon, proto most stále nefunguje. Děti se nabídnou, že to opraví, což se jim povede. Most se ihned otevře a Scrapleti letí za novou potravou.

Bulkhead se rozeběhne do mostu a všichni Scrapleti ho následují, až na Arktidu. Kde se ihned rozletí za Optimem a Arcee, ale protože jsou velmi malý, ihned zmrznou.
Nakonec to jsou děti, kdo se postarají o Autoboty buď zmrzlé, nebo poškozené od Scrapletů.
Nakonec je Ratchet rád, že byla sobota a děti tu s nimi byly.