106 – Masters & Students

Starscream promluví před Vehicony o Megatronově tragickém konci a prohlásí se za jejich nového lorda, ale Vehiconi z toho nejsou vůbec nadšení. Starscream tedy přemýšlí, jak by svou moc upevnil a vzpomene si na legendy, které vypravují, že na Zemi jsou ve stázích schování bojovníci ze Cybertronu, čekající, aby sloužili svému pánovi.

Mezitím na autobotí základně, přichází za Optimem Ratchet. Optimus je stále zachmuřený z Megatronova konce a Ratchet se mu snaží domluvit, aby se touto záležitostí více nezabýval. Jejich rozhovor přehluší výbuch ze základny, načež oba zjistí, že ostatní Autoboti pomáhají svým lidských přátelům s domácími úkoly. Zatímco Optimus to schvaluje s tím, že by se Autoboti měli více naučit o Zemi, Ratchet navrhuje, že by se naopak děti, měli naučit více o Cybertronu a bere si jejich domácí úkoly do své práce. Mezitím na základně zachytí decepticonský signál a protože má Ratchet mnoho práce, vezme si sebou Optimus Bumblebeeho.

Decepticonský signál patřil Starscreamovi a Soundwaveovi, kteří objevili komoru, kde je ve stázi decepticonský bojovník, načež ho Starscream probudí. Probuzený bojovník se jmenuje Skyquake a hned projeví svou loajálnost, ale svému pravému vůdci Megatronovi, což se Starscreamovi nelíbí a snaží se Skyquaka přesvědčit o tom, že Megatron je mrtvý. Do toho všeho zasáhne Optimus a snaží se, jak Starscreama a Skyquaka o tom, že válka skončila a je načase jít žít v míru.
Skyquake ovšem je loajální Megatronovi a tak se dá do boje s Optimem a Bumblebeem, ti dva se ho snaží přemoci, dokud ještě nezískal alternativní mód. Starscream mezitím vše sledují ze shora, kde Soundwave má za úkol vše dokumentovat. Soundwave ovšem zachytí další energonový signál, přicházející z vesmíru z místa, kde vybuchl vesmírný most. Starscream ho nechce poslouchat a chce, aby tento záznam smazal, ale nakonec odlétá do vesmíru, aby zjistil co je to za signál.

Na místo boje přilétá i agent Fowler a Skyquake si nasknuje jeho stíhačku a získá tak alternativní mód a může tak na Optima a Bumblebeeho zaútočit z oblohy.
Starscream doletí na místo, kde byl zničen vesmírný most a konstatuje, že tohle nikdo nemohl přežít, jaké je jeho překvapení, když po chvíli nalezne Megatrona, který přežívá díky temnému energonu, Starscream mu ho, ale vyrve z hrudi, aby ho mohl prohlásit konečně za mrvého. Ale Soundwave za ním poslal Laserbeaka, takže nakonec Starscream s ukrytým krystalem temného energonu, přikáže Soundwaveovi, aby Megatrona převezli na loď na ošetřovnu.

Bumblebeemu se nakonec podaří dostat ke blízko ke Skyquakovi a přemůže ho, Skyquake padá k zemi a Bumblebeemu se podaří díky pomoci Fowlera též dostat bezpečně na zem. Skyquakovi, ale už není pomoci.
Poté co Optimus a Bumblebee pohřbí Skyquaka se vrátí na základnu, kam se vrací jí děti ze školy, aby se pochlubily, jak dopadli jejich projekty, které za ně Ratchet vyrobil, nedopadli moc dobře, což Ratcheta urazí a Optimus dodá, že by se raději měli příště vyvarovat Ratchetových rad.
Na decepticonské lodi mezitím dopravili Megatrona, kterého okamžitě uložili do stáze.