105 – Darkness Rising část 5.

Po té co je Jack přesvědčen, vrátí se na robotí základnu. Kde Autoboti zrovna zlokalizovali polohu vesmírného mostu. Ratchet upozorňuje, že nemohou použít pozemní most, hrozí jim velké nebezpečí, že je most nebude moct přenést, ale nakonec toto riziko podstoupí.

Vynoří se kousek u mostu a dopadnou na něj, přišli právě v čas o chvilku později, dorazí i decepticonská loď. Avšak se nic neděje, Decepticoni nemohou zaměřit Cybertron, protože jim Bulkhead zničil meziplanetární zaměřovač a proto musí použít náhradní zaměřovací systém. Mají štěstí, jelikož v Texasu je hned celá řada satelitů, ale Raf na to též přijde a snaží se odříznout od satelitů Decepticony, ale musí být přímo na základně u satelitů.

Mezitím co Decepticoni zaútočí na Autoboty, děti se přemístí k satelitům a Raf Decepticony od satelitů odpojí, avšak netuší, že na tom samém místě je i

Soundwave, ten je napadne a satelity přesměruje na Cybertron. Děti se sice zachrání, ale už se jim nepodaří znovu Decepticony odpojit.

Most se otevře a Megatron do něj vhodí Temný energon, ten dopadne na Cybertronu a mrtví se probudí. Autoboti se snaží most zničit, dřív než zombie proplují skrz. Ale do cesty se jim postaví Megatron i se svou armádou. Optimus odláká Megatronovu pozornost, aby mohli ostatní odpálit most. Megatron si toho však všimne, avšak Autoboti stačí most zkratovat. Při tom Megatron postřelí Arcee, most však začne vybuchovat a Autoboti skočí do svého pozemního mostu. Starscream uletí s válečnou lodí a Megatron jediný zůstane u mostu, který posléze vybouchne.

Starscream se tak stává samozvaným lordem Decepticonů. Auoboti včetně zotavené Arcee zůstávají na Zemi, která se stává jejich novým domovem, který budou chránit před vším zlem.