Transformers týdeník 9/2014

Transformers týdeník 9/2014

Je za námi další týden a my pro vás tedy máme souhrn informací, které se za poslední týden staly ve světě Transformers.

Novinky z filmu:

V minulém týdeníku jsme vás informovali o tom, že Titus Welliver (herec z nadcházejícího filmu Age of Extinction) řekl, že Transformers 4 není filmem pro děti. Paramout Pictures přišel s prohlášením, ve kterém Titus Welliver bere svá slova zpět. Podle svých slov měl na mysli to, že se nový film ve skutečnosti zaměří na rozšíření cílového publika a přivede k Transformers nové fanoušky.

Novinky figurky:

Naposledy jsme tu měli dabování Grimlocka pro nové figurky z Age of Extincion. Nyní se na zahraničních stránkách objevil dabing Optima Prima od – samozřejmě koho jiného než – Petera Cullena. Dabing by mohl být použit pro nadcházející sérii figurek Age of Extinciton nebo pro video hry.

Novinky z festivalů:

Amerika se pomalu připravuje na Botcon, jeden z největších zahraničních festivalů, na který přijíždějí i známí hosté z řad dabérů Transformers. Zatím jsou potvrzení tři dabéři, a to Hal Rayle (G1 Dinobot Snarl a Pipes), Michael McConnohie (G1 Tracks a Cosmos) a Susan Blu (G1 Arcee, Marissa Faireborn a Beast Wars Transmutate).

A Amerika nezahálí a už připravuje další festival, tentokráte se jedná o Charticon. Tento neoficiální Transformes con se už chystá na příští rok, už nyní se ale ví, že jeho první dva hosté budou David Kaye a Garry Chalk.

Hlas Davida Kaye můžete znát z japonsko-americké série Unicron Trilogy, kde – stejně jako v Beast Wars – daboval Megatrona. Znát ho ale spíše budete jako Optima Prima ze série Animated, popřípadě jako Hardshella z Prime. Garry Chalk naproti tomu propůjčuje hlas výhradně Optimovi Primovi z Unicron Trilogy a Beast Wars,  tento herec mimo jiné v předminulém roce navštívil i náš Festival Fantazie.