Transformers Silvestr 2016

Vážení a milí fanoušci Transformers, jsou před námi poslední hodiny roku 2016. Ještě než vstoupíme do Nového roku 2017, pojďme si jen tak v rychlosti připomenout, co nám rok 2016 přinesl ze světa Transformers.

Na začátku roku se začala vysílat druhá řada Transformers seriálu Robots in Disguise, všech 13 dílů se odvysílalo do dubna a od září nás seriál poctil ještě šesti díly ze 2½ série. Na třetí sérii se můžeme opět těšit v dalším roce.

Michael Bay opět usednul do ředitelského křesla k novým Transformers, které ponesou název The Last Knight, kromě Marka Wahlberga, který se objevil poprvé v Age of Extinction se vrací i herci z původní trilogie Josh Duhamel a Tyrese Gibson a zřejmě i John Turturro. Ve filmu se ovšem objeví i nové tváře např. Sir Anthony Hopkins, Laura Haddock, Santiago Cabrera a mnozí další. Co se Transformerů týče můžeme se těšit na sestavu Autobotů, která zbyla z Age of Extinction na Decepticonské straně a těch „dalších“, náš ovšem čeká pár překvapení. Plánovaná premiéra je stanovena na 23. červen 2017.

Ani komiksy v tomto roce nezahálely. Série „The Transformers vol. 2 issues“ (dříve Robots in Disguise) a „More than Meets the Eye“ vydali v únoru a březnu svá 50 čísla. „More than Meets the Eye“ na konci roku sérii ukončila a započala jí novou sérii „Lost Light“, která zatím má vydané jedno číslo. Protože jsou všechny komiksy od IDW propojené byly vydané další série jako „Titans Return“ a „Revolution“. Dále započala vycházet série „Optimus Prime“, která má zatím také jenom jeden díl. A navazující série na komiksy „Windblade“ s názvem „Till All Are One“

Tento rok uběhlo 20 let od spuštění prvního dílů Beast Wars, díky níž se můžeme do dneška setkávat s Transformery, kteří se transformují do Beast módů.

Od srpna jsme měli možnost shlédnout 8 krátkých dílků z nejnovějšího Transformes web seriálu určeným pro dospělé publikum s názvem Machinima’s Transformers: Combiner Wars. Snad se i v příštím roce dočkáme nějaké podobného projektu.

Když se za tím člověk ohlédne, bylo toho docela hodně ovšem další nové věci nás čekají i v roce 2017, ať už půjde o další filmové Transformers, třetí sérii Robots in Disguise, nové komiksy, nebo figurky. Určitě se bude na co těšit.

Tímto bychom vám tedy rádi všem popřáli za celý Transformers administrační tým příjemný vstup do Nového roku 2017 ve kterém nám snad též i nadále zachováte přízeň.

mtmte