Transformers Silvestr 2014

Vážení a milý fanoušci Transformers, uteklo to jako voda a nyní tu máme poslední den v roce 2014. Než však vstoupíme do Nového roku, pojďme si jen tak v rychlosti připomenout, co nám rok 2014 přinesl ze světa Transformers.

Celý tento rok se nesl ve znamení Bayova již čtvrtého filmu Age of Extinction, který přišel do kin 27.6.2014, už od ledna a i předchozí rok jsme vám přinášeli postupně novinky plné nových fotografií a informací o blížícím se filmu. Po mnoha dohadech, zda bude Michael Bay i nadále pokračovat v natáčení Transformers (Dark of the Moon byl původně jeho posledním Transformers filmem). Bay nakonec prohlásil, že pátý film točit nebude. Zatím to vypadá jako jeho konečné rozhodnutí, zda tomu tak opravdu a nakonec bude, se snad dozvíme někdy během roku 2015.

Zatímco v přechozí Transformers trilogii jsme mohli očekávat, že s nějakou písní přijde skupina Linkin Park. Letos jsme se dočkali změny a to díky skupině Imagine Dragons, která k Age of Extinction natočila píseň „Battle Cry.“ tu jste měli i možnost slyšet během filmu a fanoušci jí podle všeho přijali velmi pozitivně.

Během tohoto roku proběhlo v Americe spousta Conů, na kterých se kromě setkání s Transformers dabéry, představily i nejnovější figurky. V České republice jste měli možnost navštívit v době pololetních prázdnin (konec ledna) v Praze Pragoffest a na začátku letních prázdnin Festival Fantazie. Kam jsme dorazili, i my administrátoři Transformers stránek, abychom pro vás zde připravili nějaké ty přednášky.

Kromě veselých a zajímavých zpráv jsme vám přinášeli i novinky smutné. V tomto roce jsme se museli rozloučit s několika skvělými dabéry, kteří propůjčili hlas známým Transformers postavám. Campbell Lane (Beast Wars – Rampage), Casey Kasem (G1 – Cliffjumper, Bluestareak, Dr. Arkevill, Teletraan-1) a Buster Jones (G1 – Blaster)

Angry Birds napadly už i Transformers, na veletrhách v zahraničí se objevily nejnovější figurky, hry a nyní už i vycházejí komiksy. Jak tato mánie bude pokračovat, zatím není jasné.

Na jaře tohoto roku jsme byli obeznámeni s tím, že se příští rok dočkáme zbrusu nového Transformers seriálu: „Robots in Disguise“. Ten bude navazovat na seriál „Prime“ který, dá se říci, narychlo skončil (protože měl jít příští rok do kin Age of Extinction) roku 2013 filmem „Predacon Rising.“

V září jsme spustili novou FB skupinu s názvem Junkion – vetešnictví, která je určena pro všechny sběratele ať už Transformers, nebo z jiných fandomů. Takže pokud máte něco doma, nebo naopak něco sháníte, určitě neotálejte a nabídněte, nebo se zeptejte, třeba budete mít štěstí.

Určitě vám neuniklo, že jsme se přestěhovali na nové stránky z původních scifi-guide.net na transformersfandom.cz.

A ta nejdůležitější zpráva letošního roku, 17.9.2014 tomu bylo přesně 30 let, co se Transformers poprvé objevili na televizních obrazovkách. Přesněji se jednalo o první epizodu z Generation 1 s názvem „More than Meets the Eye-Part 1“.

Kromě toho nám Transformers svět předvedl ještě nové figurky, komiksy a hry. Bylo toho docela dost, když se tak za tím rokem ohlédnete. Snad nás toho také hodně čeká v tom následujícím roce. Určitě se můžete těšit na seriál „Robots in Disguise.“, který určitě stejně jako Prime budeme překládat.

Tímto bychom vám tedy rádi všem popřáli za celý Transformers administrační tým příjemný vstup do Nového roku 2015 ve kterém nám snad též i nadále zachováte přízeň.

Šťastný Nový rok 2015

Váš TF admin tým.

PS: Hlavně to letos nepřežeňte s pitím.

Truck