Přetransformování Transformers Universe

Přetransformování Transformers Universe

Válka Transformerů se blíží. Nový boj dobra se zlem. A tentokrát je to konflikt, který nikdy neskončí, ne dokud budou servery běžet.

Jagex Games Studio, které v roce 2001 vytvořilo RPG RuneScape, hodlají vypustit do světa další rozlehlý MMO. Transformers Universe bude hra o soupeření dvou frakcí, hrdinských Autobotů a prohnaných Decepticonů. Může to vypadat, jako hračky ve hře založené na webovém prohlížeči, ale nejedná se o hru pouze pro děti.

Podívejme se o čem hra bude. MMO vyvolává představu velkého rozlehlého světa, kde porážíte moby-nepřátele (nepřátele počítačem řízené). Ve hlavních městech sídlí známé postavy, jako je Optimus Prime a Megatron, přičemž rozdávají questy. Ale tohle Transformers Universe nebude…

Je to mnohem více podle hry World of Tanks a League of Legends: série pevně určených konkurenčních PvP bojích, kde se postaví Autobotí a Decepticonští hráči proti sobě.


6-2


3-3


6-3

Jak už bylo dříve řečeno, Energon je tu základním zdrojem a bude se těžit. Za jednu těžbu můžete získat 1000 jednotek energonu. Čím blíže budete se sondou u zdroje, tím budete rychleji těžit. Bude se klást důraz na taktiku, kdy někteří ze skupiny Autobotů bude těžit, ostatní budou bránit. Během těžby se objeví Terrorconi, kteří jsou nepřáteli obou frakcí. V PVP bitvách tedy půjde hlavně i o nashromáždění nejvíce Energonu a získání si daného území. I útok spotřebuje energii, udržet tedy zdroje pod kvou kontrolou a nepustit k nim protihráče, je přímo nutné. Nepřátelé bez energie budou velmi oslabeni.

Ale tuto myšlenku, Jagex nemělo od začátku tvorby hry. Když Jagex začal pracovat na Transformers Universe na začátku roku 2011, dělali na standartním MMO, které jste mohli očekávat (popis byl uveden na začátku: questy, otevřený svět…). Ale to se změnilo, když Horton přišel do firmy. Nemá zkušenosti s online hrami, ale jen v akčních hrách pro jednotlivce – konkrétně Grand Theft Auto. Byl vedoucí animátor na GTA III a Vice City, pokračoval v práci na designu a prezentace pro všechny ostatní hry Rockstar, včetně GTA IV.


7-1


4-2


vnpkyh

Hortonova pestrá zkušenost mu dala alternativní pohled na to, co by mohlo představovat Transformers MMO, co můžou obří roboti-v-přestrojení přinést do hry.
Přemýšlejte o hrdinských robotech Transformers vesmíru, jako o hračkách. Budete je sbírat, kupovat nové zbraně a vybavení a samozřejmě je budete muset opravovat, když se poškodí v bitvě. Vybere si pět robotů, kteří půjdou do akce, aktivní bude však jen jeden, až když mu dojde život, můžete vytáhnout dalšího. Bude důležité vybrání správných typů Transformerů, kteří by byli vhodní do dané akce. Zda lehkého a rychlého, ideálního pro vyjednávání v těsném městském prostředí, nebo těžkého a výkonného pro zabrání území. I mody vodizel budou hrát velkou roli, ale zatím o tom Jagex mlčí.

Jagex slibuje velký výběr robotů, které sám navrhl. Už se tedy nemluví o vlastním navržení designu robotů, jak nám bylo prvně předkládáno.

Shrnutí: Podle článku z PCgamer. Se máme těšit, na sběratelskou akční hru, kde budeme bojovat proti ostatním hráčům, předem navrženými „Pokémersy“.

Tak že: Gotta Catch ‚Em All