Festival Fantazie 2013 se už blíží

Festival Fantazie 2013 se už blíží

Největší festival popkultury v ČR ze série Festivalů fantazie (od roku 1996). Doslova fantastická dovolená a zábava pro fanoušky, hráče i celé rodiny. To je Festival Fantazie, jedno z největších setkání fanoušků v České a Slovenské republice.

Na rozdíl od Pragoffestu a Fancity, které se konají v Praze. Festival Fantazie se pořádá každoročně v Chotěboři (okres Havlíčkův Brod, kraj Vysočina), na začátku letních prázdnin. Osmnáctý ročník se letos koná od 28.6. do 7.7.2013.

Proč v Chotěboři? Řeknete si, Praha je hlavní město a bylo by tedy logické, aby se takový festival konal právě tam. Po zkušenostech, které máme, si myslíme, že by obyvatelé žijící v blízkosti školy (ve které se pořádá Pragoffest), nebo kongresového centra (Fancity). Nebyli zrovna nadšení, kdyby se jim pod okny ještě ve dvě ráno bavili, nebo například bojovali fanoušci se světelnými meči. Festival má základnu v prostorách místního kina a fanoušci jsou tak trochu „uklizení“ v méně zalidněné části města a tedy nikoho neruší.

Zřejmě moc mezi sebou nenaleznete fanoušky, co by bydleli v Chotěboři, na rozdíl třeba od Prahy. Takže samozřejmě na tohle pořadatelé myslí v první řadě a nabízejí různé ubytování ve školách rozmístěných kolem festivalu, v hotelu, nebo třeba stanování v prostorách zimního stadionu, možností je samozřejmě více.

Po celý čas Festivalu Fantazie se konají přednášky v různých liniích, stejně jak je člověk zvyklý na Fancity a Pragoffestu. Jak takové přednášky vypadají, se můžete například podívat níže. Jedná se o sestřih Transformers přednášek z léta 2011. Na Jorsskově kanálu naleznete i další přednášky z tohoto léta.

Mimo toho se můžete zúčastnit i programu venku. V parném létě určitě osvěží střílení s vodními pistolemi, nebo si zkusíte lukostřelbu. Kromě toho máte k dispozici i Gameffest, který jede na všech festivalech, jedná se o místo, kde můžete hrát nejnovější hry na Xboxu, počítačích, playstationu, nebo si vyzkoušet Guitar Hero, či jiné pohybové hry. A pokud vás i tohle omrzí, tak můžete za pár kaček skočit do festivalového kina. Na festivalu je také možnost si zahrát různé stolní a deskové hry.

Kromě přednášek, workshopů, Gameffestu je Festival Fantazie i místem, kde můžete poznat zajímavé a známé osobnosti. Ať už se jedná o spisovatele české sci-fi a fantasie, tak samozřejmě se každoročně zvou na besedu i zahraniční osobnosti. Mimo tohoto všeho se na festivalu dočkáte i soutěže Cosplay, kde se vám představí fanoušci, kteří strávili celý rok prací na kostýmech ze svých oblíbených pořadů, který poté představí publiku. Video z Cosplaye 2012 si též můžete, prohlédnou níže. A na závěr festivalu se pořádá večer fantazie. Možností je spousta a program je velmi bohatý, určitě se zde nudit nebudete.

Festival Fantazie je místem, kde se setkávají fanoušci ze všech možných linií s jediným cílem, aby si to pořádně užili, dozvěděli se více o svých oblíbených seriálech, filmech, knihách. Nebo si jen tak pokecali s ostatními nadšenci, jako jsou oni sami. Ten kdo jednou do téhle řeky vstoupí, už nebude chtít vystoupit a za rok se sem rád vrátí…

Také letošní Festival Fantazie nemůže zůstat bez Transformers. Na přednášky pořádané v linii SeriesConu se můžete těšit i tento rok. Více informací ohledně přihlášení, vstupného, ubytování, programu a dalších důležitých věcí naleznete na hlavních stránkách Festivalu Fantazie.

Přednášky na festivalu dělají fanoušci pro fanoušky. Určitě budeme rádi za další výpomoc z vaší strany. Nebo kdyby kdokoliv z vás měl zájem jet na festival, nebojte se ozvat a na cokoliv se zeptat.

FF 2011 – Přednášky Transformers

FF Cosplay 2012